Historia

Klub powstał w Rybniku, w połowie 2011 roku. Z początku jako inicjatywa czysto amatorska, szybko przerodził się w stowarzyszenie i klub sportowy. Pierwsze treningi odbywały się na wolnych rybnickich boiskach – orlikach oraz boiskach szkolnych. To nie był łatwy czas, każdy wydatek klubowy finansowany był z składek członków stowarzyszenia. Nikomu wówczas nie przyszło do głowy, że już za pół roku Rybnik Thunders pozyskają własne boisko, a w finansowaniu klubu ogromny udział weźmie Urząd Miasta Rybnika.

Rybnik Thunders udało się zakwalifikować do rozgrywek PLFA II w 2012 roku. Ten pierwszy sezon był z pewnością najważniejszym w historii klubu. Wtedy wykrystalizował się trzon składu drużyny, pojawili się charyzmatyczni działacze i ludzie dobrej woli, którzy chcieli wspierać tę niecodzienną inicjatywę. Dzięki wspólnym wysiłkom zawodników, zarządu oraz współfinansujących i sponsorujących jednostek, Rybnik Thunders swój pierwszy sezon zakończyli na 5. miejscu grupy południowej PLFA II. Zajęcie lokaty nie zagrażającej spadkiem (choć spadek z PLFA II jest niemożliwy), a więc miejsc 6. oraz 7. odczytano jako sukces inicjatywy. Thunders udowodnili nie tylko, że są jedną z silniejszych debiutujących w oficjalnych rozgrywkach Polskiego Związku Futbolu Amerykańskiego drużyn, pokazali także, że w Rybniku tkwi ogromny potencjał dla oryginalnych i nowych inicjatyw. Na każdym meczu domowym Rybnik Thunders zjawiło się średnio 350 osób, a to – biorąc pod uwagę brak znajomości zasad tego sportu w społeczności lokalnej – bardzo dobry wynik.

Jesień i zima 2012 roku to już przygotowania do kolejnego sezonu. Przebudowa składu i zarządu, zmiany w strukturach trenerskich, pozyskiwanie nowych twarzy i ludzi, którzy dzielą się z drużyną swym doświadczeniem pozyskanym przez lata gry w futbol amerykański. Rybnik Thunders znów zakosztowali rybnickiej gościnności – dzięki współpracy z MOSiR Rybnik oraz urzędem miasta, zawodnicy trenowali na salach gimnastycznych należących do ośrodka sportu. Zawodnicy, trenerzy i działacze z niecierpliwością czekają na rozpoczęcie drugiego sezonu w historii klubu. Sezonu, który będzie sprawdzianem ich woli walki, dobrej organizacji i zaangażowania.

Galeria:

SPONSORZY:

PARTNERZY:

Wear The Bear - Rychtyk Ślonski Sztof Odżywki i suplementy Sklep z alkoholami z całego świata