Football flagowy

Futbol flagowy jest bezkontaktową odmianą Futbolu amerykańskiego. Dzięki temu jest znakomitą grą zespołową dla dzieci i młodzieży. Cechuje się widowiskowością, dynamiką, a także uczy młodych ludzi dyscypliny i współpracy jak żaden inny sport zespołowy

Drużyna atakująca musi skutecznie planować kolejne akcje. Aby utrzymać piłkę w posiadaniu musi ona w zaledwie czterech próbach dotrzeć z piłką do środka boiska. Jeśli to się powiedzie - drużyna dostaje kolejne cztery próby by zdobyć punkty (dotrzeć do pola punktowego rywali), w przeciwnym wypadku przeciwnicy przejmują piłkę i rozpoczynają swój atak.

Przed rozpoczęciem zagrania rozgrywający drużyny atakującej przekazuje swoim zawodnikom informacje na temat sposobu przeprowadzenia akcji

Każda akcja rozpoczyna się w momencie, gdy jeden z zawodników drużyny atakującej podniesie piłkę z ziemi i przekaże ją rozgrywającemu. Póki to nie nastąpi, wszyscy zawodnicy obu drużyn muszą stać po odpowiednich stronach linii rozpoczęcia akcji i nie mogą jej przekroczyć.

Drużyna będąca przy piłce ma do wyboru dwa rodzaje zagrań: akcję biegową – tuż po rozpoczęciu akcji rozgrywający oddaje piłkę w ręce innego zawodnika, który stara się przebiec z nią jak najdalej w stronę pola punktowego przeciwników. By to osiągnąć biegnący z piłką musi się wykazać szybkością i zwinnością. akcję podaniową – rozgrywający rzuca piłkę do któregoś z kolegów z drużyny, który po jej złapaniu kontynuuje bieg w stronę pola punktowego przeciwników.

Akcja ofensywna kończy się w momencie, gdy rozgrywający zbyt długo zwleka z podaniem (na pozbycie się piłki ma zaledwie 7 sekund) lub gdy zawodnik będący w posiadaniu piłki straci przynajmniej jedną ze swoich trzech flag. Akcja kończy się także kiedy zawodnik z piłką znajdzie się poza boiskiem, bądź gdy piłka dotknie ziemi po niecelnym podaniu.

Przykładowe rozgrywki:

Więcej informacji na stronie PFZA.pl

Galeria:

SPONSORZY:

PARTNERZY:

Wear The Bear - Rychtyk Ślonski Sztof Odżywki i suplementy Sklep z alkoholami z całego świata